Главная » 2010 » Декабрь » 2 » Металіст - Дебрецен - 2:1
09:19
Металіст - Дебрецен - 2:1
Добре те, що добре кінчається і це абсолютно справедливо у відношенні обох матчів групи I і її підсумкового розподілу місць, яке вже відбулося.
 «Дебрецен» влаштував «Металісту» важке життя, почасти помстившись за будапештський розгром, але нашій команді вдалося вирвати перемогу, а ПСВ проявив бойовий дух в Генуї і теж зумів відповісти двома м'ячами на гол Пацціні.Нам вистачало і нічиєї, але так ще краще. Харкі за тур до кінця гарантували собі вихід в плей-офф Ліги Європи.

Як і два роки тому, група у «Металіста» була складною, але харків'яни відмінно впоралися з труднощами. Була тільки одна осічка в матчі з ПСВ, були дві перемоги над угорцями, суперволевая перемога в меншості над «Сампдорією», не менш важлива нічия в гостях і ось - 10 очок і заслужене друге прохідне місце в групі. Другий раз у своїй історії «Металіст» пробивається в єврокубкову весну і дарує всім харків'янам привід пишатися своєю командою.

Але останній крок до цього успіху був нелегким. До Харкова прийшли морози, це негативно позначилося на якості поля і позбавило «Металіст» можливості зіграти у свою гру. Перевага у техніці та швидкості втрачалося, а угорці до того ж нічого не втрачали і вийшли на поле з однією логічною метою - попсувати нерви.

Як Мирон Маркевич і обіцяв, в основі вийшли ті, «хто закінчував той матч», Олійник, Девіч, Хав'єр. Також знайшлося місце вдало зіграв проти донецького «Металурга» Пшеничних, а Бордіян зіграв опорника, що дозволило висунути вперед Едмара, який хороший і в атаці. З основних гравців не вистачало воротаря Дишленковича (як і ще більш основного Горяїнова) і бразильців Фініньо і Тайсона.

Але не із-за відсутності двох останніх у «Металіста» не дуже клеївся поєдинок до перерви. Звичайно, перш за все заважало полі. Чомусь угорці якось швидше адаптувалися до нього і вже на початку гри створили кілька небезпечних виходів. На щастя, в одному з них було положення поза грою.Непогано бив Боді, але Старцев відбив м'яч. Але цей угорець ще заб'є ...

У нас в першій половині тайму запам'яталися тільки передачі на хід Девічу в ліву частину штрафної. Один раз Марко в боротьбі все-таки довів справу до удару, але несильного. Другий раз впав і як показав повтор Бернат явно грав в ногу форварда. Однак, шведський суддя твердо вирішив у ворота угорців пенальті не ставити і тримався цієї ідеї до кінця.

Хороший момент був у Бордіяна після кутового, Віталій приборкав у штрафному м'яч, але не пробив Малінаускас. А кутовому передував теж непоганий удар Едмара.

Але самий серйозний момент у першому таймі створили угорці. Щоправда, не без допомоги Хав'єра, який віддав абсолютно божевільний пас глибоко за спину Вільягре. Контратака по завмерлому полю розвивалася неквапливо, але Сакаї в результаті чисто виходив один на один.Добре, що він не придумав нічого цікавого, ніж облокотиться на наздогнати його Пшеничних і потім впасти. Так, втім, люблять робити багато форварди, але Сакаї виконав маневр вже дуже нехитро. Треба подякувати і суддю за те, що вирішив сьогодні не давати пенальті не тільки у ворота «Дебрецена». Коли не дають нечесний пенальті - це вже привід для подяки.

Перший тайм показав необхідність якихось змін, у складі й у грі «Металіста». Оборона «Дебрецена» на цьому полі як-то зовсім не долалася, творення не сприяло і мінімальне число бразильців в середній лінії, до того ж Хав'єр від погоди і браку співвітчизників грав зовсім не так, як уміє. На другий тайм замість Бордіяна вийшов Лисенко і заміна виявилася речі. Лисенко правильно зрозумів, що наданим шансом треба користуватися і став використовувати свої габарити в боротьбі за м'яч на чужій половині поля. Його бажання дозволило виграти чимало єдиноборств. Додав після перерви і Олійник, який так і став героєм матчу.

Але це було потім. Для початку все стало зовсім погано. Угорці проволокли м'яч по правому флангу, Вільягра послизнувся в центрі і після пасу Кабат Цвітковіч переправив м'яч у ворота. Гол був дурним і незворотнім, як падіння на землю, викликане ожеледдю, коли довго махаєш руками, намагаючись зберегти рівновагу і падаєш тільки ще гірше.

На щастя, гол цей був лише епізодом і може навіть корисним, бо явно струснув нашу команду.З'ясувалося, що якщо бігати швидше, то і поле, і суперник, все-таки долаються. Непогано виходив на ворота Девіч, але пас не пройшов і м'яч пішов на кутовий. Після якого «Металіст» зрівняв рахунок. Угорці вибили, шкіряний повернувся в штрафну до самотнього Олійнику, який здорово пробив лівою в далекий кут. Від штанги м'яч відлетів у body Боді і потрапив у ворота.

На жаль, хороший атакуючий порив тривав недовго і пішла нервова гра з небезпечними контратаками угорців і неполучается позиційним настанням харків'ян. У «Дебрецена» один раз навіть був вихід 2 в 1, але Мбенгоно потрапив у захисника.

«Металіст» все-таки придавив вже в останні хвилин 15. Тут вже моменти пішли один за іншим.Едмар двічі бив у штрафному, в свого і несильно, потім Олійник загрожував воротам, особливо цікаво вийшло після несподіваного удару з розвороту мало не від лівої бровки - Малінаускас не чекав і мало не дав маху. Повинен був забивати Лисенко після кутового, метрів з 12-ти послав м'яч вище. Ну і ще один пенальті не призначив шведський суддя, коли Сакаї явно рукою завалив Горобця.

Але ця була казка з хорошим кінцем. Спочатку «Металіст» втратив ще один приголомшливий момент. Після прострілу Хав'єра і рикошету Едмар пробив у штангу, а Лисенка з Горобцем якимось дивом не добили м'яч. Але поки хтось турбувався, Олійник підхопив м'яч на лівому фланзі, обіграв захисника і майже з нульового кута пробив по воротах. Від ноги воротаря м'яч відлетів середину брами. У цьому весь футбол, то, що має, у ворота залазити відмовляється, а через мить залітає такий м'яч. Втім, головне, щоб і те, і те було в одні ворота.

Звичайно ж, «Металіст» повинен був сьогодні перемагати і було зрозуміло, що зробити це буде нелегко (саме тому що там перемогли з рахунком 5:0). Напевно, можна пред'явити претензії і футболістам, а не списувати все на мороз, але їм потрібно і віддати належне. Вони програвали і все-таки змогли виправити ситуацію. До речі, це друга вольова перемога з рахунком 2:1 на стадіоні «Металіст» у груповому турнірі, а ще можна згадати матч з «ОМОН», коли ми програвали 0:2 і забили необхідні два м'ячі у відповідь. Так що, сила волі у «Металіста» є і вона своєчасно виходить на перший план.

Матч з ПСВ тепер не так важливий, хоча можна і помріяти про перше місце. Важливіше, втім, просто зіграти з лідером групи в той футбол, в який не вдалося зіграти під час першої зустрічі. У свій. Ну і набратися корисного досвіду. А головне вже зроблено, «Металіст» у 1 / 16 Ліги Європи!Молодці!

Андрій КРИКУНОВ
Категория: Лига Европы | Просмотров: 551 | Добавил: ped4enko | Теги: Металіст, ЛЕ | Рейтинг: 0.0/0